Колись було краще

better_earlier

            Колись було краще. Колись завжди було краще. Колись “трава була зеленішою, і смак був солодшим”. Колись була краща музика. Колись було більше спілкування. Колись більше цінувалася дружба. Колись люди були добрішими. Колись. Колись. Колись….

            Але ж колись людей за сміливі твердження спалювали на вогнищі. Колись їх забивали камінням, тільки за те, що їхня думка не збігалася із думкою більшості. Колись люди жили від заходу до світанку, в земляних халупах, які продувало взимку і в яких смерділо влітку. І жили всі разом в одній кімнаті, без ванни і туалету. Колись, якщо болів зуб його просто виривали. Та й працювали колись не по 8 годин в день, п’ять днів на тиждень, а поки не  падали знесилені від роботи. Колись не було способу зв’язатися з близькими людьми, навіть якщо вони жили за кількасот кілометрів від тебе. Колись побувати в іншій країні, було привілеєм суто багатих. А мандри – ознакою відчайдух. Колись, щоб прочитати книгу, треба було йти в бібліотеку, шукати її бо сотнях полиць. Зараз ж все є у вільному доступі, не треба навіть виходити із дому.

            І, як б  наївно це не звучало – життя таки стає кращим з кожним роком. Так, можливо ми втрачаємо зв’язок з природою. Але ми розуміємо, що втрачаємо його і докладаємо зусиль, аби його якщо не відновити, то хоча б зберегти. Так, ми стаємо залежними від технологій. Але, будьмо відвертими, вони значно покращують життя. Так, ми втрачаємо в спілкуванні, але цінності змінюються. Це неможливо не помітити. Ми еволюціонуємо. Збільшується тривалість життя, покращується його якість, відкриваються нові можливості. Росте самосвідомість. І говорити, що колись було краще – відверте нехлюйство. Єдина причина, чому колись було краще – ми були молодшими.  Все решту – надумана сентиментальність.

Поділитись...Share on FacebookShare on Google+Share on VK

3 comments on “Колись було краще”

  1. БО сказав:

    В яблучко!

  2. БО сказав:

    Це найкращий на даний момент допис з тих, що я читав на цьому блозі

  3. thereisnosun сказав:

    Приємно чути, що серед моїх постів ви знайшли для себе улюбленця 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

UA TOP Bloggers