Про людську природу

про_переслідування

           З давніх-давен люди принижували одне одного, намагаючись скористатися слабкістю однієї групи, для задоволення іншої. Основна група, як правило, до такої належали здорові   особи чоловічої статі, утісняла слабшу групу – жінок. Ще донедавна, в колисці світової демократії  – США було так нормально бити свою жінку, що дотепер  майка в якій це робили називається – wife-beater. І, до речі, голосувати їм дозволили також лиш на початку 20 століття. Якихось 100 років.

           Горнемо сторінку ще трохи назад. І ось біла людина відкриває Африку, завойовує Америку, підкоряє слабших туземців, чомусь ніхто не виступає за те, щоб навчити їх новим відкриттям, зробити своїми учнями і підтягнути у розвитку. Їх перетворюють на рабів. Якихось пару сотень років назад.

           Ще кілька десятків років назад люди переслідували гомосексуалістів( в багатьох країнах, це правило ще досі спрацьовує), як групу, яка не вписується в звичні стандарти. Бо ж нам важко нікого не щемити. Нам потрібна якась інша група, права яких утіснятимуться. Це як бажання дитини з садиськими нахилами мучити цуценя.

           Все це робилося із двох причин. Вони були інакшими. Вони були слабшими.  Зараз ситуація змінюється і по мірі того як людство розвивається, груба фізична сила відходить на задній план, і потроху в хід йде логіка. Хотілось б сказати мораль. Але ж ми люди освічені і знаємо, що мораль – річ суб’єктивна.

           Найбільше мене із цієї історії турбує те, що складалося так історично, що тими хто домінували в більшості були особи чоловічої статі із розвинутих країн. Але, складається таке враження, що вони стали тими, хто утісняє тільки тому, що в них була така можливість. Якби, скажімо жінки були сильнішими, чи гомосексуалістів було більше і то вони б скоріш за все теж утісняли всіх інших. Тобто, це частка нашої природи. Залишається лиш надіятися, що з часом вона ставатиме все меншою.

Поділитись...Share on FacebookShare on Google+Share on VK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

UA TOP Bloggers